Trekvällars Etapp 1

2018-07-02

H16

  • 41 startande
  • 5450m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Isak Eskilsson IK Hakarpspojkarna 39:18 7:13
13 Henrik Lundfors IFK Enskede 1:22:24 48 15:07

D14

  • 49 startande
  • 4075m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Elisabeth Larsson OK Södertörn 32:38 8:00
2 Linn De Boussard IFK Enskede 48:53 67 12:00
Lovisa Lindqvist IFK Enskede ej godk.

H14

  • 38 startande
  • 4075m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Henrik Svensson OK Ravinen 28:12 6:55
Hannes Lindqvist IFK Enskede ej godk.

D10

  • 14 startande
  • 2625m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Alice Hellberg Sundbybergs IK 24:26 9:18
3 Nora Ahlström IFK Enskede 51:57 47 19:47

H10

  • 24 startande
  • 2625m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Sven Börjesson Järla Orientering 23:02 8:46
4 Lucas De Boussard IFK Enskede 46:52 49 17:51

H35

  • 22 startande
  • 7825m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Olle Hägglund Strängnäs-Malmby OL 1:08:21 8:44
3 Martin Ahlström IFK Enskede 1:13:02 94 9:20

D40

  • 28 startande
  • 5050m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Karolina Hellberg Sundbybergs IK 44:15 8:46
8 Josefin Lindqvist IFK Enskede 1:37:39 45 19:20
Elin Ahlström IFK Enskede ej godk.

H45

  • 100 startande
  • 6400m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Nils Edvardsson Järfälla OK 55:05 8:36
10 Patric De Boussard IFK Enskede 1:04:42 85 10:07
16 Magnus Elwin IFK Enskede 1:11:11 77 11:07
Christopher Lindqvist IFK Enskede ej godk.

H60

  • 55 startande
  • 5025m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Björn-Ove Pettersson Attunda OK 45:43 9:06
12 Mats Larsson IFK Enskede 1:00:29 76 12:02

H75

  • 38 startande
  • 3975m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Rolf Öhrn Nynäshamns OK 41:47 10:31
4 Bo Hedlund IFK Enskede 49:35 84 12:28
9 Bertil Rydgren IFK Enskede 1:09:19 60 17:26
11 Hugo Isgren IFK Enskede 1:36:46 43 24:21

U1

  • 10 startande
  • 2525m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Erik Käll Tumba-Mälarhöjden OK 30:06 11:55
2 Simon Ahlström IFK Enskede 30:08 90 11:56
3 Felix Ahlström IFK Enskede 30:25 89 12:03

Öppen motion 5

  • 48 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Erik Månsson Södertälje-Nykvarn OF 32:35
7 Mats Holmgren IFK Enskede 46:16 50

Öppen motion 7

  • 90 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Stina Andreasson Gustavsbergs OK 33:40
48 Karin Björklund IFK Enskede 1:03:23 33

Öppen motion 8

  • 61 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Dan Wester Järla Orientering 31:42
Gustav Björklund IFK Enskede ej godk.

Öppen motion 9

  • 35 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Simon Hector Snättringe SK 44:10
Anders Björklund IFK Enskede ej godk.