Novembertävlingarna, medel

2018-11-11

H18

  • 10 startande
  • 3800m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Filip Möller OK Södertörn 26:43 7:02
8 Pontus Axell IFK Enskede 39:02 68 10:16

D16

  • 23 startande
  • 3460m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Hillevie Svärd Strängnäs-Malmby OL 28:31 8:15
18 Clara Höglind IFK Enskede 54:29 52 15:45
22 Sofia Lindhagen IFK Enskede 1:11:54 40 20:47

H16

  • 22 startande
  • 3460m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Viktor Gunnarsson IK Hakarpspojkarna 24:14 7:00
18 Henrik Lundfors IFK Enskede 48:01 50 13:53

D14

  • 30 startande
  • 2960m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Fredrika Nordquist Täby OK 22:59 7:46
6 Lovisa Lindqvist IFK Enskede 28:03 82 9:29
21 Tilda Dalekant IFK Enskede 40:04 57 13:32
27 Emma Hallendal IFK Enskede 55:15 42 18:40

H14

  • 21 startande
  • 2960m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Elis Forsberg Rundström IFK Enskede 21:19 100 7:12
9 Hannes Lindqvist IFK Enskede 28:30 75 9:38

D10

  • 6 startande
  • 2400m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Greta Sandvik Attunda OK 18:22 7:39
2 Nora Ahlström IFK Enskede 20:11 81 8:25

H10

  • 13 startande
  • 2400m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Gustav Eggöy Markhester Snättringe SK 13:35 5:40
10 Felix Ahlström IFK Enskede 25:13 54 10:30
11 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 25:33 53 10:39
13 Simon Ahlström IFK Enskede 35:32 38 14:48

H35

  • 2 startande
  • 5100m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Martin Ahlström IFK Enskede 50:22 9:53

D40

  • 8 startande
  • 3630m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Linda Lönneberg Täby OK 40:22 11:07
2 Elin Ahlström IFK Enskede 41:08 88 11:20
6 Carina Hallendal IFK Enskede 48:37 73 13:24

D45

  • 20 startande
  • 3630m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Anna Strand Attunda OK 37:08 10:14
4 Katarina Rundström IFK Enskede 42:54 87 11:49

H45

  • 28 startande
  • 4430m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Håkan Eriksson Malungs OK Skogsmårdarna 35:26 8:00
5 Christopher Lindqvist IFK Enskede 41:00 86 9:15
17 Magnus Elwin IFK Enskede 50:39 70 11:26
Fredric Höglind IFK Enskede ej godk.

D50

  • 23 startande
  • 3630m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Lina Berggren Tullinge SK 38:25 10:35
16 Karin Björklund IFK Enskede 1:01:20 63 16:54

H50

  • 35 startande
  • 3800m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Fredrik Sone Attunda OK 29:50 7:51
20 Anders Björklund IFK Enskede 41:41 72 10:58
Stefan Henriksson IFK Enskede ej start

H70

  • 21 startande
  • 3280m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Anders Gärderud IFK Lidingö SOK 34:48 10:37
10 Christer Hedin IFK Enskede 45:34 76 13:54

H75

  • 18 startande
  • 3280m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 42:29 12:57
3 Bo Hedlund IFK Enskede 45:19 94 13:49
14 Hugo Isgren IFK Enskede 1:11:15 60 21:43

Öppen motion 7

  • 64 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Joakim Wigertz Långhundra IF 31:30
15 Per Dalekant IFK Enskede 39:15
46 Roland Persson IFK Enskede 1:03:45 29

D12 Kort

  • 2 startande
  • 2400m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Julia Pettersson Järfälla OK 19:35 8:10
2 Ester Höglind IFK Enskede 27:13 11:20