Höstlunken, patrull

2018-11-04

H16

  • 10 startande
  • 8130m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Martin Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 1:09:38 8:34
1 Viktor Löfgren Södertälje-Nykvarn OF 1:09:38 8:34
2 Nils Forsberg Rundström IFK Enskede 1:17:50 9:34
2 Elis Forsberg Rundström IFK Enskede 1:17:50 9:34

Motion

  • 64 startande
  • 8130m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Carl-Johan Thorell OK Ravinen 1:11:55 8:51
1 Björn Lundquist OK Ravinen 1:11:55 8:51
16 Jan Frödin IFK Enskede 1:37:19 11:58
16 Madeleine Frödin IFK Enskede 1:37:19 11:58
24 Ludde Blom IFK Enskede 1:57:25 14:27
24 Per Blom IFK Enskede 1:57:25 14:27

Mix

  • 44 startande
  • 10500m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Anna Bachman IFK Lidingö SOK 1:13:43 7:01
1 Christian Hjalmarsson Kamrat och IF KIF 1:13:43 7:01
18 Elin Ahlström IFK Enskede 1:53:57 10:51
18 Martin Ahlström IFK Enskede 1:53:57 10:51

HD40 Mix

  • 24 startande
  • 9090m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Einar Eriksson Attunda OK 1:13:35 8:06
1 Lydia Kahn Attunda OK 1:13:35 8:06
2 Pelle Forsberg IFK Enskede 1:14:29 8:12
2 Katarina Rundström IFK Enskede 1:14:29 8:12

Öppen motion 3

  • 22 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Åke Lewander Skarpnäcks OL 55:03
Ulrika Axell IFK Enskede ej godk.

Öppen motion 6

  • 34 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Peder Kock Järfälla OK 1:00:37
4 Magnus Elwin IFK Enskede 1:07:00 70
17 Per Dalekant IFK Enskede 1:52:57
Tilda Dalekant IFK Enskede ej godk.

Öppen motion 7

  • 82 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Kari Enckell Södertälje-Nykvarn OF 26:02
21 Pontus Axell IFK Enskede 43:14 40
43 Christer Hedin IFK Enskede 55:21 27
65 Clara Höglind IFK Enskede 1:15:57 14
65 Clara Öhman IFK Enskede 1:15:57 14
Sofia Lindhagen IFK Enskede ej godk.

Öppen motion 8

  • 90 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Gunvor Höydal Fossum IF 37:48
27 Ileana von Melen IFK Enskede 54:56 49
46 Bo Hedlund IFK Enskede 1:01:59 41

Öppen motion 9

  • 58 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Olle Boström Järla Orientering 55:27
38 Hannes Lindqvist IFK Enskede 1:41:20 35
39 Lovisa Lindqvist IFK Enskede 1:41:26 35
40 Christopher Lindqvist IFK Enskede 1:41:31 35

Öppen motion 10

  • 24 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Mats Hellstadius Södertälje-Nykvarn OF 1:49:07
Fredrik Hedin IFK Enskede ej godk.

Mil-lunken

  • 11 startande
  • 10070m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 John Wolgast Snättringe SK 1:22:05 8:09
6 Fredric Höglind IFK Enskede 1:43:20 10:16